Úspěšná strategie linkbuildingu

Linkbuilding je základem dobrého SEO proto klademe velký důraz na volbu správné strategie a kvalitu zpětných odkazů. Začneme vyhodnocením a volbou vhodných cílů. Podrobněji nahlédneme do vašeho podnikání – prohlédneme si aktuální odkazový profil vašeho webu, vyhodnotíme strategii linkbuildingu konkurence a řekneme si, kde hledat příležitosti pro oslovení vaší cílové skupiny uživatelů.

Setkali jste se s tímto problémem?

  • Nejste spokojení s návštěvností vašeho webu? Máte nedostatečnou návštěvnost webu, kvůli čemuž nemáte dostatečné prodeje ?
  • Váše webové stránky jsou špatně dohledatelné? Máte kvalitní produkt a zajímavou nabídku, ale váš web není vidět ve výsledcích vyhledávaní?
  • Vaše strategie linkbuildingu nepřináší výsledky? Již provádíte linkbuildingové aktivity ale výsledky nejsou či jsou naprosto zanedbatelné?

Najdeme vhodné řešení

Volba vhodného cílení

Začneme analýzou klíčových slov a jejich následnou klasifikací. Definujeme vaší cílovou skupinu uživatelů a zapracujeme nad vytvořením jednotlivých person. Z těchto bodů budeme následně vycházet při volbě vhodných odkazových příležitostí.

Audit odkazového profilu webu

Pomocí vhodných SEO nástrojů získáme přehled odkazujících domén na vaše webové stránky a zaměříme se na vyhodnocení zpětných odkazů s ohledem na tématickou relevanci domén, návštěvnost z odkazujících zdrojů a umístění odkazů do kontextu stránky.

Analýza konkurence

Zvolíme relevantní konkurenční weby a podrobněji se podíváme na jejich odkazové profily. Vyhodnotíme postupy a odkazové příležitosti, které využívají. Zjistíme jak si na tom stojí konkurence a částečně se můžeme inspirovat pro tvorbu vlastní strategie.

Zajistíme kvalitní zpětné odkazy

Najdeme relevantní magazíny

Vyhledáme vhodné magazíny, jejichž čtenáři spadají do námi zvolené cílové skupiny uživatelů a sjednáme výhodné podmínky spolupráce. Připravíme zajímavý obsah a zveřejníme se zmínkou o vás a odkazem na váš web.

Získáme dlouhodobé partnery

Oslovíme provozovatele webů, jejichž obor podnikání úzce souvisí s vašim. Domluvíme se na oboustranně zajímavé formě spolupráce a získáme strategicky důležité partnery pro vaše podnikání na internetu.

Využijeme další příležitosti

Rozhodně využijeme i další aktivity, jako je například přispívání do relevantních diskuzí či pod články a vytváření firemních profilů v klíčových oborových seznamech firem a srovnávačích.

Jak bude probíhat naše spolupráce?

Kontaktujte nás Rádi se s vámi domluvíme na osobní schůzce, případně můžeme komunikovat skrze email či telefonicky.

Provedeme základní audit Vyhodnotíme váš web, nahlédneme na konkurencí a zvolíme základní klíčová slova.

Pošleme nabídku  Na základě výsledků základního auditu připravíme nabídku linkbuildingu šitou na míru.

Zahájení spolupráce Po odsouhlasení naší nabídky se začneme pečlivě věnovat rozvoji vaší strategie linkbuildingu.

Přesvědčivé výsledky Vyhodnotíme efektivitu našich linkbuildingových aktivit a ukážeme si dosažené výsledky.

Jaké jsou naše postupy linkbuildingu?

Podrobná analýza Začneme podrobnou analýzou klíčových slov, vyhodnotíme odkazový profil vašeho webu a webů přímé konkurence.

Volba „cílovky“ Vhodně zvolíme vaší cílovou skupinu uživatelů (na základě vašich požadavků a nasbíraných dat s GA) a připravíme persony.

Hledání odkazových příležitosti Najdeme správné příležitosti pro umístění kvalitních zpětných odkazů a navázání dlouhodobého partnerství.

Komunikace a příprava obsahu V průběhu komunikace s majiteli vybraných webů připravíme zajímavý obsah pro následnou publikaci.

Přehledný reporting  Dle stanovených cílů poskytneme podrobné přehledy výkonnosti našich linkbuildingových aktivit.

Kolik budeLinkbuildingpřibližně stát?

Odhadovaná cena od 5 000 Kč Cena závisí na časové náročnosti projektu.

Běžné dotazy našich klientů

Rozpočet klientu využíváme k nákupu kvalitního obsahu od našich copywriterů a zakoupení publikace a propagace obsahu v rámci relevantních magazínů. Zpětné odkazy jako takové nekupujeme ani nepronajímáme - usilujeme o využití pouze kvalitních a přirozených odkazových příležitosti.
Spravujeme jak menší projekty, tak i projekty, které vyžadují mnohem více pozornosti. U menších projektů se běžně domlouváme na spolupráci v rozsahu 10-20 h linkbuildingových aktivit měsíčně. Průměrně velkým projektům věnujeme 20-30 h měsíčně.
Na základě cílové skupiny klienta a námi vytvořených person určíme, zda je web relevantní pro náš projekt. Dále vyhodnotíme návštěvnost webu, historii domény, odkazový profil a vhodnou rubriku / sekci webu pro relevantní umístění našeho obsahu se zmínkou klienta a odkazem na jeho web.
Obsah reportu vždy konzultujeme s klientem. Běžně v praxi poskytujeme měsíční report, který obsahuje přehled změn pozic webu ve vyhledávačích, seznam zajištěných zpětných odkazů na web klienta a přehled našich aktivit.

Získejte výhodnou nabídku linkbuildingu